Vitamínový sirup

Multivitamínový sirup

Vitaminy jsou látky nezbytné pro život. Jejich nedostatečný přísun sice nemusí být příčinou klasických chorob, ale může vést k únavě, poruchám koncentrace, bolestem hlavy nebo změnám na pokožce. Ve výživě patří vitaminy vedle bílkovin, tuků, uhlovodanů a minerálních látek k esenciálním látkám. Účastní se všech procesů naší látkové výměny a kvantitativně jich denně potřebujeme celkem 100 mg.

Některé vitaminy naše tělo vyrábí samo, ale většinu jich vytvořit neumí. Tyto pak musí být v potřebném množství dodávány v potravě. U mladistvých, kteří procházejí obdobím růstu, je samozřejmě potřeba vitaminů vyšší. U starších a nemocných osob se jejich potřeba také zvyšuje.

Koupit vitamínový sirup

Přehled vitamínů:

Vitamín B
Vitamin B12 pomáhá při tvorbě a regeneraci červených krvinek a při jeho nedostatku vzniká chudokrevnost.

Vitamín A
Vitamin A působí proti šerosleposti, napomáhá tvorbě oční purpury, udržuje zdravou vnější vrstvu orgánů a tkání. Podporuje činnost štítné žlázy, zlepšuje dýchání.

Vitamín C
Vitamín C zasahuje do přeměny energie, přijaté z potravin, na energii tělesnou. Posiluje obranyschopnost, stimuluje tvorbu vazivové tkáně, kostí a zubů. Stabilizuje cévy, urychluje hojení, zlepšuje příjem železa z potravy.

Vitamín D
Vitamin D2 se tvoří z provitaminu, který má rostlinný nebo živočišný původ. Vitamin D3 se tvoří v kůži působením slunečního světla, omezuje vznik stařecké osteoporózy a záněty spojivek.

Vitamín E
Vitamín E je rozpustný v tucích, uskladňuje se v játrech, srdci, svalech, varlatech, děloze, v nadledvinkách a v hypofýze, podporuje a zvyšuje účinek vitaminu A.

Selen
Selen s vitaminem E se navzájem podporují. Jsou to antioxidanty, které zpomalují stárnutí.

Zinek
Zinek usměrňuje metabolické procesy v buňkách. Je důležitý při tvorbě inzulinu, udržuje acidobazickou rovnováhu v těle.

Zdroj: webové stránky společnosti Finclub

fin Multis

fin Multis

Multivitamínový sirup

Koupit

Sledujte nás

e-book zdarma

Stáhnout e-book zdarma