Perilla frutescens

Perilla nejen proti alergiím

Perilla frutescens - perila křovitá je jednoletá bylina, která svým vzhledem připomíná kopřivu. Perilla frutescens je původně z oblastí jihovýchodní Asie, konkrétně z Číny, Indie, Nepálu, Korey, Vietnamu, a Japonska. Perila křovitá obsahuje nenasycené esenciální mastné kyseliny - kyselinu linoleovou, linolovou a také kyselinu pantotenovou, alfa pinen, flavonoidy, karyophyllen, antokyany, myristicin, apigenin, beta sitosterol, vlákninu, vitaminy A, B, C a K, draslík, železo a vápník.

Využití Perily křovité:

Tradiční čínská medicína využívá perilu pro lepší trávení, protože podporuje vylučování trávicích šťáv. Výsledky vědeckých výzkumů ukazují, že perila přináší úlevu při bronchitidě, senné rýmě, astmatu a alergiích. Účinné látky této byliny totiž snižují v organismu hladinu histaminu, který vyvolává alergické reakce na vnější podměty. Perila křovitá také příznivě působí v případě nachlazení, kašle nebo rýmy, snižuje teplotu a také pomáhá posilovat imunitu. Perilla má tedy protizánětlivé, antialergenní i antioxidační účinky.
Olej z této byliny díky vysokému obsahu omega 3 - nenasycených mastných kyselin také pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroj: webové stránky společnosti Finclub

Doporučené produkty

Aleracaps

Výtažek z perily křovité

Koupit

Sledujte nás

e-book zdarma

Stáhnout e-book zdarma