Oregáno

Oregáno a jeho účinky

Oregáno neboli Dobromysl obecná je od dávných časů oceňováno nejen pro své chuťové vlastnosti, ale i své pozitivní účinky.
Olej získávaný z oregana obsahuje několik příznivě působících složek. Účinnou antimikrobiální látkou je carvacrol. Kvalitní oregánový olej musí mít obsah carvacrolu nejméně 70%. Přípravek Candimis ho přitom obsahuje až 80%.

Antibiotické účinky oregána

Esenciální olej brání bakteriím „se nadechnout“. Kyslík, který je uvolňován orgánovým olejem reaguje s vodu v těle, aby vyrobil tepelné energii.
Takto vzniklé teplo přirozeně a bezpečně zabíjí choroboplodné bakterie tím, že z nich odstraní vodu a zničí je. Proti tomuto si mikroorganismy nedokážou vybudovat rezistenci.
Velmi důležité je selektivní působení esenciálních olejů, které na rozdíl od syntetických antibiotik ničí jenom choroboplodné bakterie a naopak, podporuje růst nepatogenních mikroorganismů.

Další účinky oregánového oleje

 • pomáhá v boji s bakteriemi, parazity, s vnitřními i vnějšími plísněmi
 • je označován za přírodní antibiotikum použitelné na kožní i slizniční infekce
 • doporučuje se u bradavic, u kožních i trávicích potíží, u zácpy i infekčních průjmů (vč. cestovatelských)
 • díky obsahu karvakrolu vykazuje antiseptické a protiparazitární účinky
 • vhodná pomoc u kvasinek, chlamydií, mykotických výtoků
 • osvědčil se k posílení imunitního systému, u nachlazení, ucpaných dutin, bolestí v krku
 • Kdy není vhodný?

  Oregánový olej může snižovat absorpci železa, proto je při jeho dlouhodobějším užívání doporučováno doplňovat také železo, přípravek Ferrofortis B.
  Oregánový olej není vhodný pro těhotné ženy – snížení absorbce železa, může mít nepříznivý vliv na sliznici, která obklopuje plod.

  Oregánový olej v kapslích

  Nově je nabízená inovovaná varianta oregánového oleje v kapsílích – Candicaps, která umožňuje jednodušší učívání citlivějším osobám. V případě Candicapsu již není nutné kapat silně aromatický olej na lžičku, ale stačí užít kapsli, která odpovídá dvěma kapkám Candimisu.

  Zdroj: webové stránky společnosti Finclub

  Doporučené produkty

  Candimis

  Olej z oregána

  Koupit

  Candicaps

  Oregánový olej v kapslích

  Koupit

  Sledujte nás

  e-book zdarma

  Stáhnout e-book zdarma