Kozí kolostrum

Kozí kolostrum

KOLOSTRUM se tvoří v mléčné žláze matky těsně před porodem a následně pak ještě cca 2-4 dny po porodu. Kolostrum slouží ochraně mláďat před infekcemi ze zevního prostředí v prvních týdnech jejich života. Novorozená mláďata ziskávají z kolostra hotové protilátky od matky. Kolostrum není možné vyrobit ani nahradit syntetickou nebo chemickou cestou, je jedinečné a nenahraditelné.
Podle nejnovějších výzkumů je kozí kolostrum trojnásobně silnější než kravské, a tedy i mnohonásobně silnější než lidské.

Kolostrum obsahuje:

IMUNITNÍ FAKTORY
Imunoglobuliny jsou protilátky, které pomáhají bránit náš organismus při vstupu cizorodých antigenů do těla tak, že jsou schopné je rozpoznat, označit nebo dokonce likvidovat.
AMINOKYSELINY
Jsou to důležité stavební kameny pro tvorbu bílkovin v těle. V kozím kolostru se nachází 26 různých aminokyselin, včetně všech tzv. esenciálních aminokyselin, které si organismus neumí vytvořit. Díky tomu se kozí kolostrum může podílet na doplnění těchto důležitých látek v našem těle.
RŮSTOVÉ FAKTORY
Mají příznivý vliv na metabolismus, podporují vyšší tvorbu imunoglobulinů tělu vlastních, čímž působí i na imunitní systém.
VITAMíNY
Kozí kolostrum je zdrojem vitaminů A, B1, B2, B6, B12, kyseliny listové, vitaminů C, D3, E a koenzymu Q10.
MINERÁLNÍ LÁTKY
V kozím kolostru jsou přítomny sodík, chloridy, draslík, vápník, hořčík a fosfor, železo, zinek, křemík, mangan, fluor, selen, chrom, jód, molybden, vanad, cín, měď, kobalt.
ENZYMY
Enzymy jsou velmi důležité pro správné fungování metabolismu, průběh a řízení všech reakcí v našem těle. V kozím kolostru je obsažen enzym zvaný telomeráza, který pomáhá zpomalit proces stárnutí buněk v našem těle.
Kolostrum od Finclubu

Využití kozího kolostra

• Ochrana a správná funkce imunitního systému
• Pozitivní působení na sliznici střeva a zdravou střevní mikroflóru
• Potlačuje růst bakterií při akné a lupénce
• Podporuje tvorbu kolagenu, což přispívá k rychlejší regeneraci pokožky
• Díky obsaženým růstovým faktorům pomáhá urychlit obnovu a hojení kůže
• Zpomaluje stárnutí pokožky díky obsaženému enzymu telomeráza

Video o kolostru - reflex TV Markíza

Zdroj: Youtube, http://www.youtube.com/watch?v=TpijcK-ZntQ

Koupit kozí kolostrum od Finclubu!

Související článek: Proč právě kozí kolostrum a jaký je rozdíl mezi kozím a kravím?

Sledujte nás

e-book zdarma

Stáhnout e-book zdarma