Aloe vera

Aloe vera - zázračná rostlina

Blahodárný účinek Aloe byl známý již před 5000 lety. Ve starověku na důkaz své účinnosti bylo Aloe nazýváno “rostlinou zázračnou” nebo také “rostlinou nesmrtelnosti”. Aloe vera se v této době používala při léčbě kožních problémů a infekcí. Aloe využívali jž staří Římané a Řekové. Z Aloe vera lze získat 2 odlišné produkty, které se výrazně liší v obsahem účinných látek i využití: štáva z Aloe vera (tzv. latex) a gel.

Štáva z Aloe vera je žlutá tekutina, z které sušením vznikne neprůhledná, pryskyřičnatá hmota. Má nepříjemný zápach, nakyslou a silně hořkou chuť. Nečastěji se prodává pod názvem Barbados aloe nebo Curacao aloe.

Gel z aloe vera je bezbarvá, slizovitá, rosolovitá substance získaná z listů, která je bez vůně a má nahořklou chuť.
V Natura & Benessere jsou listy sbírány ručně - každý je vybírán zvlášť přímo na rostlině. Nejvíce účinných látek se nachází v listech mezi 3-4 rokem stáří. Poté se oplachují vodou s minerální solí, aby se odstranily případné bakterie. Způsob zpracování je nejdůležitější. Nesmí totiž dojít k procesu oxidace - jinak by se znehodnotily veškeré účinné látky. Proto je velice důležité začít zpracovávat listy do dvou hodin poté, co byly odděleny od rostliny - takto se v maximálním množství uchovají aktivní složky.
Prvním krokem je odstranění vrchní a spodní části listu a zároveň bočnic trnů,protože obsahují aloin, který způsobuje žaludeční potíže. Druhý krok spočívá v ručním oddělení vnitřního gelu od externí zelené kůry. Získaný gel je pak nakrájen na malé kousky a předán do procesu macerace (pomalé míchání aktivních složek), který probíhá týden. Vše s přírodními konzervanty.

Koupit kosmetiku s Aloe vera

Aloe vera Finclub

Význam a možnosti využití aloe:

Hojení ran a popálenin
Extrakt z gelu z aloe vera má z hlediska léčení popálenin komplexní účinek, podporující rychlejší hojení.
Při jeho aplikaci se vytváří na povrchu rány zvlhčující film, působí protizánětlivě, podporuje růst fibroblastů a obnovu i zesíťování kolagenu a zvyšuje pevnost tkáně, dále urychluje granulaci nové pokožky, zlepšuje přísun kyslíku a živin do tkáně a dochází k rychlejší obnově cévního zásobení.
Imunita a obrana proti infekcím
U polysacharidů obsažených v gelu aloe vera byly mimo jiné zjištěny imunostimulující účinky. Některými klinickými studiemi bylo potvrzeno protizánětlivé, antivirotické a antibakteriální působení extraktu z Aloe.
Účinek na metabolismus
Při podávání gelu z aloe bylo klinicky prokázáno snížení hladiny krevního cukru a triglyceridů u diabetických pacientů. Gel má rovněž antioxidační účinky.
Zubní lékařství
Extrakt z gelu z aloe, označovaný jako acemanan hydrogel, má využití v zubním lékařství. Urychluje hojení po extrakci zubu, hojí afty, redukuje množství zubního plaku a tlumí zánět dásní.

Vyzkoušejte 100% přírodní kosmetiku nebo organický gel s Aloe Vera Barbadensis od společnosti Natura & Benessere.

Aloe vera Finclub Aloe vera Finclub

Zdroje: webové stránky společnosti Finclub a internetová encyklopedie Wikipedie

Sledujte nás

e-book zdarma

Stáhnout e-book zdarma